Bridgeport DT 480P-3 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | BRIDGEPORT |
| Model | DT 480P-3 |
| Power | 7.5 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (FANUC OI-MC) |
| Dimensions | 60.2" x 87" x 82.2" |
| TableL | 23.59 " |
| TableW | 15.72 " |
| Taper | BT 3018.89 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 5764 |
| X | 18.87 " |
| Y | 15.72 " |
| Z | 16.9 " |
| images | none |
| catalogid | 10473 |
| mfg | BRIDGEPORT |
| mpn | DT 480P-3 |
| title | Bridgeport DT 480P-3 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






