Akira Seiki Performa JR XP Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | AKIRA SEIKI |
| Model | PERFORMA JR XP |
| Power | 12 hp |
| RPM | 11000 rpm |
| Control | CNC (MITSUBISHI 520M) |
| TableL | 22 " |
| TableW | 15 " |
| Taper | #40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 7100 lbs |
| X | 16.1 " |
| Y | 16.1 " |
| Z | 16.1 " |
| images | none |
| catalogid | 5619 |
| mfg | AKIRA SEIKI |
| mpn | PERFORMA JR XP |
| title | Akira Seiki Performa JR XP Vertical Machining Centers |
| joinSig |






