Agma VMC-199 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | AGMA |
| Model | VMC-199 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (FANUC SERIES Oi-MC) |
| TableL | 39.37 " |
| TableW | 82.6 " |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 74.8 " |
| Y | 39.4 " |
| Z | 31.5 " |
| images | none |
| catalogid | 5474 |
| mfg | AGMA |
| mpn | VMC-199 |
| title | Agma VMC-199 Vertical Machining Centers |
| joinSig |
Zero? Available Machines
Available Machine # Ez140077 | |
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |











