Agma VMC-115 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | AGMA |
| Model | VMC-115 |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (Fanuc Oi-MD) |
| Dimensions | 119" x 108" |
| TableL | 47 " |
| TableW | 22.8 " |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 15400 (LBS) |
| X | 43.31 " |
| Y | 21.65 " |
| Z | 22.83 " |
| images | none |
| catalogid | 5967 |
| mfg | AGMA |
| mpn | VMC-115 |
| title | Agma VMC-115 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






