Agiecharmilles Mikron HEM 1000 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | AGIECHARMILLES |
| Model | MIKRON HEM 1000 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 14000 rpm |
| Control | CNC (Heidenhain TNC) |
| TableL | 41 " |
| TableW | 22 " |
| Taper | CT 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 12,500 Lbs |
| X | 41 " |
| Y | 20 " |
| Z | 23.6 " |
| images | none |
| catalogid | 14276 |
| mfg | AGIECHARMILLES |
| mpn | MIKRON HEM 1000 |
| title | Agiecharmilles Mikron HEM 1000 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






