Acra LCV-2414 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | ACRA |
| Model | LCV-2414 |
| Power | 15 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (Fanuc Oi-Mate) |
| TableL | 27.6 " |
| TableW | 13.78 " |
| Taper | CAT#40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 24 " |
| Y | 14 " |
| Z | 18 " |
| images | none |
| catalogid | 5710 |
| mfg | ACRA |
| mpn | LCV-2414 |
| title | Acra LCV-2414 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






