ACRA 2VS 9 X 42 inches HP Vari-Speed Mill with PF and Power Draw Bar
Specifications
| Model | 2VS |
| Brand | ACRA |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Taper | R-8 or 30 Taper |
| RPM | 80-5440 RPM |
| TableW | 9" |
| TableL | 42" |
| Weight | 2200 LBS |
| Power | 2 HP |
| Width | 48" |
| Length | 54" |
| X | 30" |
| catalogid | 5131 |
| mfg | ACRA |
| mpn | 2VS |
| title | ACRA 2VS 9 X 42 inches HP Vari-Speed Mill with PF and Power Draw Bar |
| joinSig |






