3D Systems Projet 6000 HD SLA 3D Printer
Specifications
| Model | PROJET HD 6000 |
| Brand | 3D Systems |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Control | Windows OS |
| X | Build Envelope 10" x 10" x 10" |
| Width | 31" |
| Weight | 400lbs |
| Length | 29" |
| Height | 72" |
| catalogid | 2896 |
| mfg | 3D Systems |
| mpn | PROJET HD 6000 |
| title | 3D Systems Projet 6000 HD SLA 3D Printer |
| joinSig |






