+gf+ Mikron Mill P 900 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | +GF+ MIKRON |
| Model | MILL P 900 |
| Power | 48.3 hp |
| RPM | 20000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 31i-B) |
| TableL | 39.37 " |
| TableW | 23.62 " |
| Taper | HSK-A63 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 35.4 " |
| Y | 23.6 " |
| Z | 17.7 " |
| images | none |
| catalogid | 12066 |
| mfg | +GF+ MIKRON |
| mpn | MILL P 900 |
| title | +gf+ Mikron Mill P 900 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






