+gf+ Mikron HSM 400lp Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | +GF+ MIKRON |
| Model | HSM 400LP |
| Power | 17.4 hp |
| RPM | 42000 rpm |
| Control | CNC (Heidenhain iTNC 530) |
| Taper | HSK-E40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 19.7 " |
| Y | 9.4 " |
| Z | 14.2 " |
| images | none |
| catalogid | 14629 |
| mfg | +GF+ MIKRON |
| mpn | HSM 400LP |
| title | +gf+ Mikron HSM 400lp Vertical Machining Centers |
| joinSig |






